GreenDice tõi õpilastele Kolga-Jaani rohkem sülearvuteid kui kooli arvutiklassis arvuteid kokku!

Detsembrikuus käisime väljasõidul Kolga-Jaani koolis, et panustada õpilaste arvutikasutuste võimalusse. Kool sai küll hiljuti uue arvutiklassi, kuid kogusena vaid 10 lauaarvutit, millest jääb vajaka. GreenDice koos oma tublide liikmetega, kes on oma arvutitehnika tarbimiskultuuri mõtestanud ümber, panustas 15 sülearvutiga. Seega koguseliselt rohkem, kui kooli arvutiklassis arvuteid kokku. Sülearvutid lähevad õpilaste isiklikuks kasutuseks, kuidas täpsemalt jääb õppepersonali otsustada.

GreenDice jääb vastutama arvutite eesmärgipärase toimimise eest. Ringmajanduspõhimõtteid praktiseeriva organisatsioonina võtame aastate pärast tooted tagasi ning panustame materjalide taaskasutusse. Täring ehk täiuslik tehnikatoote ring 🙂

Kolga-Jaani kooli sattusime tänu ühele meie kliendile, kes seal kunagi õppis. Võtsime ühendust IT-juht Toomasega ja kaardistasime vajadused ning viisime otsad kokku. Antud projektis osalesid Breakwater Technology ja Mapri Ehitus, kes koostöös GreenDice’iga panevad oma inimesi IT-vahendeid paremini hoidma ja teadvustavad kollektiivile, et pärast nende kasutusperioodi lõppu muutuvad hästi hoitud seadmed hüppelauaks uutele inimestele.

 

 

Rohetäringut ei loodud ainult selleks, et hoida seadmeid ringluses. Kuid nii nagu vanasti oli vaja ämbrit, et tuua endale joogivett, on vaja arvuteid, mille abil saab õppida- ja areneda. 

Juba varsti saavad need, kelleni oleme jõudnud panna ennast proovile meie loodavas õppekeskkonnas “Tunne huvi, ole edukam”.

Tegelikult tahame ju kõik kunagi jõuda nii kaugele, kus on hetkel meisse panustavad teadlikud tarbijad nagu Mapri Ehitus ja Breakwater Technologies. Aitäh, et olete kõigile eeskujuks, edukate ja ühiskonda paremuse poole suunavate ettevõtjatena!

Meeldib, mida teeme?

Otsime ettevõtjaid ja inimesi, kes tahavad olla eeskujuks oma tarbimisharjumuste muutmisel, kui vastad nendele neljale põhimõttele, kutsu meid külla ja tuleme räägime lähemalt:

  1. Teadliku tarbijana tahan näha ja vastutada, kuhu minu poolt kasutatud arvutitehnika edasi suundub.
  2. Olen valmis tundma huvi, kuidas asjade heaperemehelik hoidmine saab olla hüppelauaks teistele.
  3. Mulle meeldib ringmajandus ja tahan veenduda, et minu poolt tarbitu jõuaks alati lõpuks ka materjalide taaskasutusse. Mõistan, et ainult sedaviisi saame pidurdada maailmas tehnikaprügi teket.
  4. Tahan vähendada oma ettevõtte arvutipargi CO2 jalajälge ning teha seda päriselt, ilma turunduse ja rohepesuta.

 

Kui kõnetas, kirjuta meile : hello@greenDice.com

 

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse