GreenDice ettevõttele

Kõik mõõdavad ja raporteerivad, aga numbrid lähevad mustemaks.

 

Elektroonikajäätmed on maailma kõige kiiremini kasvav jäätmete valdkond. (GESP) hinnangul 2019. aastal toodetud elektroonikajäätmetest käsitleti ametlikult ainult 17,4%. Kuni 82,6% elektroonikajäätmetest käsitleti ebaseaduslikult – ja sellest suur osa visati madala või keskmise sissetulekuga riikidesse.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel välditi 17,4% elektroonikajäätmete nõuetekohase kõrvaldamisega ca 15 miljoni tonni süsinikdioksiidi ekvivalendi atmosfääri paiskumist.

 

GreenDice on loonud roheteenuse, mis aitab mõõta ja vähendada ettevõtete kliima- ja keskkonamõju ning kasvatada samal ajal positiivset mõju ühiskonnas!

Võta ühendust!

Juba enam kui 200 partnerit,

kellega esiteks soovime tõendatavalt näidata, mis juhtub nende IT-tehnikaga pärast kasutamist.

Teiseks soovime arendada ühe vinge jätkusuutlikkuse toote, millega panustada positiivselt kodanike arengusse.

GreenDice’i partneriteks on teiste seas SEB Pank, Tele2, Omniva, Sorainen, DHL Estonia, Gunvor Services, Skeleton Technology, EAS’i ja KredExi ühendasutus jt

Vaata kõiki partnereid

Kasu GreenDice'i partneritele?

1. Tekib võimalus ilma rohepesuta raporteerida IT-tehnika süsiniku jalajälge ja seda vähendada.

Süsiniku jalajälg, kellele ja milleks, kui seal taga puudub õige loogika ja eesmärk – rohepesuks, ei, aitäh!

Meil on pilvepõhine tarkvara, mis kuvab seadmete elukaared seerianumbrite alusel kuni materjaliringluseni. Kui elukaared pole lõpuni jälgitavad ei saa tootjate LCA (life cycle analyze) baasil välja arvutatud CO2 hulka raporteerida.

See on sama, mis raporteerida elektriautoga sõit null emissiooniks, kuid tegelikult autot liikuma panev elekter on toodetud põlevkivienergiast.

Seadmete mõõdetav ja jälgitav elukaarte pikendamine annab võimaluse seadmete tootmise CO2 jälge erinevate kasutajate vahel jagada.

2. Meie süsteem võimaldab jooksvalt jälgida iga seadme täielikku elukaart kuni materjaliringluseni.

Kas teie firma teab, millal ja kuidas teie poolt kasutatud elektroonika oma elukaare lõpetab?

Turul on kaks levinud varianti, seadmete rent ja seadmete ost. Rendimudel ei ole roheline, kui seadmete edasist elu pole võimalik kontrollida, on tore, et asjad viiakse teie nina alt ära, kuid mis saab neist edasi. Rent on euroopas pikalt eksisteerinud mudel, kuid elektroonikajäätmete tõusu pole see vähendanud. Seadmete väljaost on soodsam, kuid hilisem annetamine, töötajatele suunamine, müümine on samuti tegevused, mis kaotavad edasise teekonna jälgimise.

Kumbki lahendus ei ole jätkusuutlik lahendus vähendamaks elektroonikajäätmete teket!

Raporteerime kogukonna liitujate arenguteed!

Inimesed kes kuuluvad lepinguliselt meie kogukonda, ei pikenda ainult mõõdetavalt seadmete elukaari, vaid löövad kaasa kogukonnaportaalis toimuvas.

Liitu kogukonnaga

3. Tõstame väikepiirkondade konkurentsivõimet.

Olenemata asukohast on arvutimaailma abil arenemine oluline. GreenDice’il on põhimõte, et Eesti lapsed ka kaardi kaugemas otsas ei peaks õppima vanemate arvutitega kui nemad ise. Me ei tööta maksimeerimaks kasumit igalt tootelt eraldi, vaid töötame maksimeerimaks korduvkasutuse % maailmas. Lisaks jääme alati vastutama ka seadmete elukaarte lõpetamise eest!

Oleme teinud erinevaid projekte ja jätkame süsteemset tegevust: Projektid – GreenDice

4. GreenDice ise seadmeid ei müü,

kuid aitame konsulteerida partnereid tegemaks jätkusuutlikke hankeid.

Oleme abiks ja saame partnerid viia kokku seadmete tootjatega. Läbirääkimise teel on võimalik saada erihinnastust.
Hetkel saavad firmad kohtuda HP, Dell’i ja Lenovo esindajatega.

Tulevikus soovime, kvaliteetsed tootjad pakuksid GreenDice’i sildiga märgistatud tooteid, mis osalevad meie loodavas mudelis automaatselt.

5. Viime 5,9€ eest kuus IT-maailma koos hariva toega igasse maailma nurka ehk GreenDice’i missioon!

Meie visioon on keskkonnateadlikud tarbijad, seepärast käime ja räägime, kuidas teie tänased tarbimisharjumused saavad muuta paljude inimeste elu.

Kujuta ette, et GreenDice pakub IT-maailma teenust Gruusias ja kohalikud teavad, et nad kuuluvad Euroopa Liidu rohelisse plaani – kas poleks tore, kui näeksime, kuidas loodust säästvad teod aitavad meid kõiki!

Kuid hetkel oleme Eestis ja IT-maailm 5,9€ kuus on kättesaadav igale vastutustundlikule Eesti inimesele : www.greendice.ee/liitu

Partneritele on lihtsam koostöö tasuta!

Teenusleping kindlate eesmärkidega al. 1000eur + KM aastas.

 

Pakub huvi, mis teeme

võta ühendust ja räägime täpsemalt!