Pärast mind tulgu või veeuputus on tore lause, aga jääb 18. sajandisse. Käesoleva sajandi eesmärk ei ole taandareng, vaid edasine panus meie kõigi heaolu kasvu ja seda minimaalsete keskkonnamõjudega.
Kõlab loogiliselt, aga kahjuks ei inspireeri…
ja nii vohabki rohepesu, mis kujundlikult analoogne Tom Sawyer’iga, kes pidanuks “värvima” oma tädi aia tavalise veega ehk tulemus, kus mitte midagi poleks muutunud ja ükski kamraad liitunud.
Sest see ei tekita heaolutunnet, on tüütu kohustus ja ei muuda lõpuks mitte midagi. Seepärast tundub lihtsam oma jätkusuutlikkuse teekond sisse osta või lihtsalt jaanalinnu kombel pea liiva alla peita.
Kuidas oleks, kui kirjutame koos ühe päris loo?
Sarnase nagu Tom’i valge värv, mis päriselt kaunistas aia ning haaras endasse enamus poisse, kes taipasid, et nende tegevusel on silmaga nähtav tulemus ja muutus.
Loe edasi või räägime otse
Süsiniku jalajälg, kellele ja milleks, kui seal taga puudub õige loogika ja eesmärk? Meil on pilvepõhine tarkvara, mis kuvab seadmete elukaared kuni materjaliringluseni välja. Kui seadmed pole lõpuni jälgitavad ei saa tootjate LCA (life cycle analyze) baasil välja arvutatud CO2 andmebaasi kasutada.
Selges vees meeldib kõigile snorgeldada, sest see on ilus vaatepilt. Miks me antud juhul tahame olla teadmatus ja sogases vees, lootes, et kõik on siiski hästi, samas kui probleemid on nõnda avalikud. Elektroonikajäätmed on kõige kiiremini kasvav jäätmete valdkond maailmas ja vad 17% jõuab seadmetest ümbertöötlejateni.
Kas teie firma teab, millal ja kuidas teie elektroonika oma elukaare lõpetab?
Loe meie visioonist, kuhu suunas on võimalik GreenDice’i kogukonna kaasabil liikuda ja milliseid ÜRO eesmärke see hõlmab.
Liitu kogukonnagaInimesed kes pikendavad mõõdetult seadmete elukaari saavad kaasa lüüa meie kogukonnaportaalis olevast hariduslikust sisust.
Liitu kogukonnagaOlenemata asukohast on arvutimaailma abil arenemine oluline. GreenDice’il on põhimõte, et Eesti lapsed ka kaardi kaugemas otsas ei peaks õppima vanemate arvutitega kui nemad ise. Me ei tööta maksimeerimaks kasumit igalt tootelt eraldi, vaid töötame maksimeerimaks korduvkasutuse % maailmas. Lisaks jääme alati vastutama ka seadmete elukaarte lõpetamise eest!
Ära ole 80+% seas ja liigu edasi koos GreenDice’iga. Jälgime väga täpselt seadmete liikumist terviklikus tehnikaringis. Seega iga seade, mis on jõudnud elutsükli lõppu ja suunatud materjalide ringlusse.
Mida rohkem annab toota ümber töödeldud materjalidest, seda soodsamaks muutuvad uued tooted. Materjalide mõõdetud ringlusse võtt annab võimaluse tulevikus hankida meilt süsiniku krediiti.
GreenDice ise seadmeid ei müü, kuid aitame konsulteerida partnereid tegemaks jätkusuutlikke hankeid.
Oleme abiks ja saame partnerid viia kokku seadmete tootjatega. Läbirääkimise teel on võimalik saada erihinnastust.
Hetkel saavad firmad kohtuda HP, Delli ja Lenovo esindajatega.
Tulevikus soovime, et antud ettevõtted pakuksid GreenDice’i sildiga markeeritud tooteid, millega saame aidata teie organisatsioonil suuremaid strateegilisi eesmärke nagu näiteks ÜRO kestliku arengu agendat ellu viia.
Meie visiooni aluseks on keskkonnateadlikkus, seepärast käime ja räägime, kuidas teie tänased tarbimisharjumused saavad muuta miljonite inimeste elu.
Räägime lihtsate näidetega lahti, mis asi on keskkonnamõju ja kuidas seda vähendada. Anname võimaluse tulla koos meiega ja teha oma ettevõtte jätkusuutlikkuse teekonna kõige vingem ja kaasahaaravam lugu.
*5,9€ on Eesti inimeste liitumine meie kogukonnateenusega: www.greendice.ee/liitu
Omniva ja tehnikaringlusega tegelev ettevõte GreenDice alustasid koostööd. Esimese ühise projekti raames jõuavad Omniva hästihoitud IT-seadmed Võru valla lasteaedadesse, raamatukogudesse, noortekeskustesse ja rahvamajadesse – kokku läheb uuele […]
vaid mõjutame tuhandeid inimesi üle maailma!