Remondikohvik koos tarkvaraettevõttega Concise ja Kindluse Kooli noortega

Tarkvaraettevõttes Concise Systems on remondikohvikute läbiviimine juba traditsiooniks saanud. GreenDice´il oli hea meel sellest teist korda osa saada. Sel korral soovisime formaati veidi laiendada ja kaasata praktilisse töötuppa ka koolinoored.

Nii kutsusimegi endaga kaasa Kindluse Kooli 9. klassi noored, kes said näha, milline on tööpäev ühes arendusettevõttes. Remondikohviku teoreetilise osa juhatas sisse GreenDice´i operatsioonidejuht Alexander, kes andis kiire ülevaate sellest, millega ettevõte tegeleb. Seejärel said sõna Concice´i tiimijuht Tanel, küberturbe insener Jekaterina,  IT-spetsialist Rasmus ja tarkvaraarendaja Herman, kes tegid ülevaate oma igapäevatööst ning jagasid teekonda IT-ettevõttesse jõudmisel.

Praktilise osa käigus said noored teada, millistest komponentidest arvuti koosneb ja mis funktsioone neist igaüks kannab. Kahestes tiimides toimetades võeti arvutid lahti, puhastati need tolmust, vahetati ka termopasta ning tehti üldhooldus. Noored said suurepäraselt hakkama!

Ka Concise´i enda töötajad olid sahtlitest vanad arvutid välja otsinud ja proovisid neile hooldust tehes uue elus sisse puhuda.

Meie emotsioonid olid väga positiivsed ja tundus, et ka noortele läks remondikohvik hästi peale. Tagasisidena saime kiitust nii esitluste kui ka praktilise osa kohta. Ja eraldi toodi välja muidugi ka pitsasöömine ning Concise´i töökeskkond 😊.