Tapa Kodu elanikud ja Narva-Jõesuu lasteaed Karikakar said läbi GreenDice`i kaasaegsed IT-seadmed

GreenDice´i tiim võttis ette sõidu Ida-Virumaale, et anda koos oma partnerettevõtetega Gunvor Services, Maru Ehitus, CGI ja Luminec sotsiaalne panus Tapa hoolekandeteenustele ning Narva-Jõesuu lasteaiale Karikakar.

Tapa Kodus elab 60 väga erilist elanikku, kes vajavad ööpäevaringset erihooldusteenust, 20 neist on ka sügava liitpuudega.  Kuuest majast koosnevas kompleksis on igal elanikul oma tuba, ühiselt veedetakse aega köök-elutoas või hoovis. Oma päevi sisustatakse igapäeva majapidamistöödega ning ühiselt tähistatakse ka olulisemaid tähtpäevi. Tapa Kodu on hoolekandeteenus, kuhu on oodatud inimesed, kellel on raske ise igapäevategevustega hakkama saada, kuid kes soovivad võimalikult palju ise ära teha.

Korralikud IT võimalused hoolekandeteenustes puudusid, kuigi huvilisi, kes seadmeid kasutada oskaksid ja sooviksid oli mitmeid. GreenDice koos heade partnerettevõtetega pani õla alla ning paigaldas sealsetele elanikele kasutamiseks kolm lauaarvutit. Üks Tapa Kodu elanik, kes oli it-teadlikum, kuid on liikumispuudega, sai isiklikuks tarbeks arvuti ning tema rõõm selle üle oli kirjeldamatu! Tema jaoks oli tegemist elu kõige õnnelikuma päevaga.

Tapa Kodu arvutid hooldasid ja valmistasid ette tarkvaraettevõtte Concise töötajad remondikohviku käigus.

Narva-Jõesuu lasteaias Karikakar on neli rühma, kuid õpetajatel puudusid korralikud IT seadmed, millega õppetööd edendada. GreenDice´i toel on nüüdsest lasteaias digiõppeks ja igapäevaseks kasutamiseks 6 sülearvutit.

GreenDice jääb tehnikapartnerina seadmeid hooldama ning peale kasutusaja lõppu suunab need materjalide taaskasutusse.

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse