Vanalinna Hariduskolleegiumis õppivad ukrainlased said õppetööks sülearvutid

Eestis on palju ettevõtteid, kes on võtnud südameasjaks toetada ukraina koolilapsi, kes on sõja tõttu oma riigist lahkunud ning püüavad nüüd uues keskkonnas haridusteed jätkata. Üheks neist on tarkvaraettevõte Helmes, kellega koos oleme ka varasemalt ühise projekti teinud ning loodetavasti on neid tulemas veelgi.

Sel korral läks toetus Vanalinna Hariduskolleegiumis (VHK) õppivatele koolilastele. VHK-s õpib hetkel 18 ukraina õpilast ning alates sügisest tõuseb see arv neljakümneni. Klassis on koos erinevas vanuses lapsed ning neid juhendab Ukraina õpetaja Anna, kes on olnud 15 aastat inglese keele õpetaja Kiievis asuvas koolis. Antud kool oli varasemalt osalenud ühises projektis koos VHK-ga ning sellepärast põgenes naine Tallinna niipea, kui Kiievis olukord ärevaks läks.

VHK on loonud laste arenguks palju erinevaid võimalusi, teiste seas pakuvad nad ka süvendatud muusika- ja kunstiharidust. Erilisemad tunnid on keraamika ja metalli tund, kus lapsed saavad arendada enda loovust ja käelisi oskusi. Viimane neist on ka üks ukraina laste lemmiktundidest inglese keele tunni kõrval, kõige keerulisem aine on hetkel eesti keel. Lastel on koolipäevas 4 ainetundi, peale mida saavad nad pühenduda hobidele, millega nad ka kodumaal tegelesid. Noored on leidnud endale treeninguteks sobivad jalgpalli- ja peotantsuklubid ning osa tegeleb ka joonistamisega.

GreenDice´i eesmärk on hoida tehnika ringluses ning piirata seeläbi tehnikatoodete liigtarbimist. Aga kõike seda saame teha vaid tänu meie partnerettevõtetele, kes ostavad oma töötajatele jätkusuutlikke seadmeid. Kuid pelgalt kvaliteetsetest seadmetest ei piisa, veelgi olulisem on, et inimesed hoiaksid oma asju! Nii saame meie need läbi GreenDice´i kogukonna või sotsiaalsete projektide lõpuni väärindada ning hiljem ümbertöötlemisse suunata.

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse