Toetasime koos Helmesega Ukraina pagulasi kvaliteetsete sülearvutitega

Tarkvaraettevõte Helmes soovis anda enda panuse Ukraina lastele ja noortele, et neil oleks võimalus osaleda õppetöös. Ettevõttel oli seisma jäänud kvaliteetsed sülearvutit, mis neil endil enam kasutust ei leidnud. Et jälgida seadmete teekonda ning väärindada neid elukaare lõpuni, lisasime need GreenDice´i tehnikaringlusesse.

 

Andsime seadmed üheskoos üle Lastekaitse Liidule, kes toimetab need otse abivajajateni. Lastekaitse Liidu andmetel on Eestisse jõudnud ligi 13 000 Ukraina sõjapõgenikust lapse, kes on Eestist distantsõppel Ukraina koolides või on juba alustanud õpinguid Eesti koolides. Puudu on vähemalt 1000 sülearvutit, mis on lastele õppimiseks hädavajalik ning tõenäoliselt kasvab see vajadus veel mitmekordselt. Just seetõttu on iga panus oluline!

 

Suunates arvutid uuele ringile läbi GreenDice´i, võid olla kindel, et seadmed on varasemast infost puhastatud, nende töökindlus on üle kontrollitud ning need on kasutuseks valmis. Tänu ainulaadsele süsteemile on võimalik täpselt jälgida, kuhu seade edasi liigub.

GreenDice´i jaoks on oluline, et arvutid, mis meie kaudu abivajajateni jõuavad, oleksid kvaliteetsed ja jätkusuutlikud. Lihtsalt suvalist seadet “hea tegemise” eesmärgil ei ole mõtet annetada, see võib tuua endaga kaasa rohkem muret kui rõõmu. Meie eesmärk on anda ringlusesse seadmed, mis loovad pikalt väärtust. Mõistame, et tehnikaga võib alati midagi juhtuda, sellepärast oleme meie IT-partnerina alati abiks ning kui seade jõuab elukaare lõppu, hoolitseme selle eest, et see saaks suunatud ümbertöötlemisse või utiliseerimisse. Nii ei tekita me lihtsalt lisaprügi, mis kellegi sahtlis tolmu kogub.

 

Heade partnerettevõtete abil on läbi GreenDice´i saanud arvutialast tuge juba poolsada Ukraina sõjapõgenikku.

 

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse