Andsime Ukraina sõjapõgenikele võimaluse osaleda distantsõppel

Uhtna külas toimetab ehitusettevõte Axarol OÜ, kus olid juba varasemalt tööl Ukraina kodanikud. Sõja puhkedes tulid nende naised koos lastega Eestisse ning täna püüavad nad kohaneda kohaliku eluga. Koolilastel toimub läbi Zoomi keskkonna distantsõpe aga kuna neil arvuteid siiani ei olnud, siis osalesid nad tundides läbi pisikese telefoni ekraani. Just seetõttu jõudis meieni Uhtnas tegutseva ettevõtte abipalve – võimaldada lastele arvutid, millega koolitundidest osa võtta. Meie head partnerid Alutaguse vallavalitsus ning NB.ee panid õla alla ning peagi toimetasime Uhtnasse 10 sülearvutit.

 

Oleme väga õnnelikud, et saime õppetööks korralikud arvutid. Meie suurim mure oli just see, et kuna telefoni ekraanid on nii väikesed, siis läks distantsõppes palju sisu kaduma.

 

Täna on kogukonnas vähemalt 15 Ukraina last vanuses 2,5-17 eluaastat. Lasteaiaealistele on tänu Sõmeru vallale loodud lasteaed, kus toimetavad Ukraina emad, kelle seas on varasema kogemusega muusika- ning lasteaiaõpetaja. Lisaks on kõigil võimalus võtta osa keeleõppest ning huviringidest.

 

GreenDice jääb arvuteid haldama ning vastutab selle eest, et seadmed jõuaksid tulevikus eesmärgipäraselt materjalide taaskasutusse.

 

Meeldib, mida teeme?

Otsime ettevõtjaid ja inimesi, kes tahavad olla eeskujuks oma tarbimisharjumuste muutmisel, kui vastad nendele neljale põhimõttele, kutsu meid külla ja tuleme räägime lähemalt:

  1. Teadliku tarbijana tahan näha ja vastutada, kuhu minu poolt kasutatud arvutitehnika edasi suundub.
  2. Olen valmis tundma huvi, kuidas asjade heaperemehelik hoidmine saab olla hüppelauaks teistele.
  3. Mulle meeldib ringmajandus ja tahan veenduda, et minu poolt tarbitu jõuaks alati lõpuks ka materjalide taaskasutusse. Mõistan, et ainult sedaviisi saame pidurdada maailmas tehnikaprügi teket.
  4. Tahan vähendada oma ettevõtte arvutipargi CO2 jalajälge ning teha seda päriselt, ilma turunduse ja rohepesuta.

 

Kui kõnetas, kirjuta meile : hello@greenDice.com

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse