Rääkisime Iisaku Gümnaasiumi õpilastega jätkusuutlikkusest

Möödunud nädalal toimunud Maailmakoristuspäeva raames palus Iisaku Gümnaasium meid külla, et rääkida koolinoortele, milliseid võimalusi loob roheline ja hooliv suhtumine asjadesse.  

Oma mõtteid ja lugusid jagasime kolmele kooliastmele eraldi, mis võimaldas meil kõnetada noori just sellest aspektist, millega nemad kõige enam samastuksid. Oli näha, et meie saabumine ja ettekanne, tekitasid palju elevust, eriti just algklasside seas, kes olid väga aktiivsed küsimuste küsijad ning kaasamõtlejad. Nooremad olid ka suuremad unistajad ning julgesid ka kõva häälega välja öelda, kelleks nad tulevikus saada soovivad. Väga asjalikud ja head arutlejad olid ka põhikooli- ja gümnaasiuminoored. 

Rääkisime sellest, mis on tänapäeval arvuti ja kuidas saab see olla sinu kõige targem sõber. GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit jagas ka enda lugu sellest, milline oli tema esimese arvuti saamise saaga ning mida kõike ta seadme abil õppida sai. Suur huvi arvutite ja neis peituva informatsiooni vastu, viisid noormehe oma äriideedeni ning võimaldasid juba varakult iseseisvalt raha teenida.  

Lisaks teadvustasime seda, kuidas toimub IT-seadmete tootmine, mida üks toode endas sisaldab ning kust materjalid tulevad. Usume, et noored said aru, et mida rohkem me asju tarbime, seda enam hävitame ka loodusressursse. Läbi päriselusliste näidete, andsime edasi ka selle teadmise, miks on oluline hoolitseda enda asjade eest ning kuidas oma IT-seadmeid õigesti hooldada.

Oleme tänulikud Iisaku Gümnaasiumi kooliperele ja direktor Külli Guljavinile sooja vastuvõtu eest!