Tallinna Lasteaed Õunake ja KLÕPS said töötamiseks sülearvutid

Toetasime koostöös partnerettevõttega Maru Ehitus Tallinna Lasteaed Õunakest ning Kuulmispuudega Laste Õpetajate Seltsi (KLÕPS).

Õunake, on vaimse ja/või füüsilise puudega laste lasteaed, kellest enamik verbaalselt ei kõnele. Lasteaias on 42 last, kellega töötamiseks on vaja kasutada spetsiaalseid õppeprogramme, mis arendavad mitteverbaalset suhtlemist ning kognitiivseid võimeid (taju, tähelepanu, mälu, mõtlemine). Iga laps on eriline ja vajab erinevat õppe- ja arendusmetoodika raskusastet.

 

Kuulmispuudega Laste Õpetajate Selts (KLÕPS) on 2011. aastal loodud mittetulundusühing, mis ühendab kuulmispuudega laste ja noorte õpetamisest ning arendamisest huvitatud pedagooge ja spetsialiste. Seltsi peamisteks eesmärkideks on kuulmispuudega laste hariduse edendamine ning vastavate huvigruppide ühendamine ja esindamine. Ühingu tegevus on eelkõige oluline ja vajalik seetõttu, et riiklikku ettevalmistust ja/või täiendkoolitusi Eestis kuulmispuudega laste õpetajatele ei pakuta, koolides sageli süsteemset tuge ja väljaõpet tagatud pole ning puuduvad riiklikud õppematerjalid, mis arvestaksid kuulmispuudest tulenevaid eripärasid (eelkõige just viipekeelsete laste puhul, kelle esimeseks ehk emakeeleks on viipekeel).

Kuna ühing toimib ainult tänu vabatahtlikule tööle ning tulu ei teeni, siis toimub kogu tegevus töö ainult projektipõhiselt. Üheks pikaajalisemaks ja peamiseks projektiks, millega nad on seotud olnud 2012. aastast alates, on eestikeelse/eesti viipekeelse sisendi loomine rahvusvahelisse viipekeelte sõnaraamatusse Spreadthesign (https://www.spreadthesign.com).

 

Väga väikese, peamiselt vaid üksikute entusiastide najal ja nn. põlve otsas tegutseva MTÜna oleme saadud arvutite üle väga rõõmsad ja tänulikud ning loodame, et suudame nende abil pakkuda õppematerjalide, videote, sõnaraamatute ja muu hädavajaliku näol senisest rohkem tuge nii õpetajatele, kuulmispuudega lastele kui nende vanematele. Hetkel oleme korraldamas ka 26. Euroopa kuulmispuudega laste õpetajate ühenduste kongressi (http://www.feapda.eu/congress-22.html), mis toimub 30.09-1.10.2022 Tallinnas Nordic Hotel Forumis – ka seal kulub ilmselt saadud arvutite tugi ära nii kuulmispuudega inimestele ligipääsetavuse kui visuaalsuse parendamise tagamiseks.

GreenDice jääb arvuteid haldama ning vastutab selle eest, et seadmed jõuaksid tulevikus eesmärgipäraselt materjalide taaskasutusse.

Meeldib, mida teeme?

Otsime ettevõtjaid ja inimesi, kes tahavad olla eeskujuks oma tarbimisharjumuste muutmisel, kui vastad nendele neljale põhimõttele, kutsu meid külla ja tuleme räägime lähemalt:

  1. Teadliku tarbijana tahan näha ja vastutada, kuhu minu poolt kasutatud arvutitehnika edasi suundub.
  2. Olen valmis tundma huvi, kuidas asjade heaperemehelik hoidmine saab olla hüppelauaks teistele.
  3. Mulle meeldib ringmajandus ja tahan veenduda, et minu poolt tarbitu jõuaks alati lõpuks ka materjalide taaskasutusse. Mõistan, et ainult sedaviisi saame pidurdada maailmas tehnikaprügi teket.
  4. Tahan vähendada oma ettevõtte arvutipargi CO2 jalajälge ning teha seda päriselt, ilma turunduse ja rohepesuta.

 

Kui kõnetas, kirjuta meile : hello@greenDice.com

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse