Millega GreenDice tegeleb?

Üks põnev ja tegus aasta on möödumas. Oleme ettevõttena kasvanud, saanud keskkonnateadlikumaks ning jaganud enda teadmisi ka meie partnerettevõtetega, keda on tänaseks enam kui 230. Oleme tänulikud igaühele teist, et olete meid usaldanud, meie visiooniga kaasa tulnud ning nõnda palju positiivset tagasiset jaganud.

Aasta jooksul oleme tihti kohanud küsimust, millega GreenDice tegeleb?

Tehes midagi uut ongi meie tegevust keerulisem mõista ja tegelikult peab arusaamiseks olema keskmisest keskkonnateadlikum.

Keskkonnateadlik inimene teab, et igal tegevusel, tootel või teenusel on alati oma keskkonnamõju. Selle numbriliseks hindamiseks kasutatakse mõistet süsiniku jalajälg, mida mõõdetakse kg/CO2-e või t/CO2-e kohta ja mida suurem see on, seda kahjulikum antud tegevus keskkonnale on.

Oleme selgitustöös kasutanud näiteks paralleeli kilomeetriga – mida rohkem on kilomeetreid, seda pikem on distants. Mida suurem on kg/CO2-e maht, seda suurem on mõju keskkonnale.

GreenDice aitab oma partnerettevõtetel vähendada nende IKT (info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia) seadmete keskkonnamõju GreenDice’i kogukonna kaasabil. Iga kord kui seade toodetakse, tekitatakse negatiivne keskkonnamõju. Sellepärast on oluline, et seadmeid kasutatakse erinevate ühiskonna gruppide vahel võimalikult pikalt. Kui seadmete kogu elukaart lõpuni välja kontrollida, saab matemaatiliselt jagada tootmise keskkonnamõju kasutajagruppide vahel ära. Lisaks loob see kontrollitud teekonna, et seadmed jõuaksid sihipäraselt ümbertöötlemisse, mitte ei jääks ühiskonda vedelema.

Jagatud vastutuse paremaks mõistmiseks toome paralleeli ühistranspordi kasutamisest. Ühel bussisõidul on oma keskkonnamõju.  Kui selle sõidu mõju keskkonnale jagada ära kõigi bussis olevate inimeste vahel, on see oluliselt väiksem, kui iga inimene sõidaks antud teekonna oma personaalse autoga.

Täpselt sama teeme ka GreenDice´is, jagades toodete keskkonnamõju erinevate sihtgruppide vahel ja vähendades seeläbi kõigi osapoolte süsiniku jalajälge. Lisaks hoiame ära tehnikaprügi tekkimist ja kahandame ebakvaliteetsete toodete tarbimist.

GreenDice on loodud selleks, et igal inimesel maailmas oleks võimalik siseneda arvutimaailma ja oma elu seeläbi paremuse suunas muuta. Meiega kaasnev positiivne keskkonnamõju on lihtsalt ere näide sellest, kuidas rohelisem tegutsemine muudab asjad maailmas soodsamaks.

Juba praegu on Eesti inimestel võimalik siseneda IT maailma läbi meie kogukonna, millega liitumine on soodsam kui Big Mac eine – 5.90 eurot kuus: www.greendice.ee/liitu

Tarbijatena saame teha otsuseid, mis suunavad ettevõtteid vähendama oma keskkonnamõju ja nagu näha GreenDice’i mudelist, siis head asjad hakkavadki ühiskonna jaoks juhtuma.

Kui sa soovid tarbida vastutustundlike ja roheliselt mõtlevate ettevõtete tooteid ja teenuseid, siis kiika meie lehele ning vaata, milliste ettevõtete IKT seadmed osalevad GreenDice´i  tehnikaringluses: https://greendice.ee/partnerid/.

Teeme üheskoos keskkonnateadlikumad otsused!

 

Vaata SIIT, milline oli GreenDice´i aasta 2022.