Avasime mõneks tunniks Concise remondikohviku uksed

 

Remondikohvik on üritus, mille käigus jagasime nõuandeid, kuidas hoolitseda paremini oma arvuti eest, selgitasime, miks see üldse oluline on ning vaatasime praktikas üle, milline näeb seestpoolt välja kasutatud arvuti.

 

Sel korral oli meil kaasas 5 laua- ja 5 sülearvutit, mille meie partnerettevõte soovis läbi GreenDice´i mudeli edasi suunata. Need arvutid loovad edaspidi väärtust Narva hoolekandekeskuses.

 

Mida me siis täpsemalt tegime?

Meie eesmärgiks oli selgitada, miks on seadmete hooldus oluline ning näidata, kui lihtne põhihooldus on, kuidas seda õigesti teha ning milliseid tööriistu või ettevaatusabinõusid selle jaoks vaja läheb.

Tarkvaraettevõtest Concise oli kohal palju tehnikahuvilisi, kes panid julgelt käe külge, haarasid lendleva kergusega kruvikeerajad ja asusid arvuteid lahti kruvima. Julgustuseks oli kohapeal olemas GreenDice`i tehniline tugi ning eksperdid ka Concise´i enda poolt. Rõõm oli näha, et tegemist oli tõelise meeskonnatööga! Mõned osalejad olid ka varasemalt midagi sarnast teinud ning suuremat juhendamist ei vajanud, nutikamad kasutasid ka Google´i abi.

Hoolduse käigus eemaldati tagapaneel, võeti välja jahutussüsteem, eemaldati ventilaatorilt tolm, kraabiti ära termopasta ning lisati uus. Kuna hoolduseks olid kohapeal olemas erinevad arvutid, siis oli hea võrrelda, mis oli nende hoolduse erinevus. Peamine, mis silma jäi oli see, et vanemad mudelid tuli võtta päris detailideks lahti, et jõuda vajaminevate elementideni ning selle hooldus võttis ka seetõttu oluliselt rohkem aega. Eriti hoolas tuli olla väikeste kruvidega, et arvuti kokkupanemisel kõik endiselt alles oleksid.

Remondikohviku käigus saime kinnitust, et ettevõttel on oluline soetada just äriklassiarvuteid – need on vastupidavad, jätkusuutlikud ning neid on lihtsam hooldada. Aga kõige olulisem on loomulikult see, et neid arvuteid hoitaks hästi, vaid nii saavad need luua väärtust ning olla kasutuses oma elukaare lõpuni!

 

Kui tunned, et remondikohvik võiks toimuda ka Sinu ettevõttes, siis võta meiega ühendust hello@greendice.com.