Tele2 Eesti vähendab oma arvutipargi ringlusesse suunamisega keskkonna jalajälge

Tele2 Eesti lõi käed ettevõttega GreenDice, et vähendada oma tehnoloogia kasutamisest tulenevat keskkonnamõju. Tele2 kasutatud arvutite ringlusesse suunamise tulemusena peaks ettevõtte keskkonna jalajälg märgatavalt vähenema. 

Tele2 Eesti juhatuse liikme Kristina Penu sõnul on uus koostöö üks esimestest sammudest ettevõtte jätkusuutlikkuse strateegias. „Meie jätkusuutlikkuse strateegia kolmest põhilisest fookusvaldkonnast üks on ringmajandus võitlemaks kliimamuutuste vastu. See on teema, milles soovime võtta ühiskonnas juhtiva positsiooni ja oma järjepideva panusega eeskuju näidata. Koostöös GreenDice-iga muudame oma arvutipargi kestlikumaks ja panustame ühtlasi laiemalt ka taskukohaste arvutite soetamise võimaluse loomisesse.“ 

Tele2 Eesti arvutipargist liikus siiani igal aastal 100-150 kasutatud seadet oksjonile, kust ettevõtte töötajad neid osta said. Selliselt aga puudus ülevaade, kuhu arvutid oma eluea lõpus jõuavad. Ringmajanduse koostöö raames võtab GreenDice Tele2 Eesti kasutatud ent enamuses siiski korralikud arvutid enda käsutusse, tagab töökorras seadmetele vajalikud uuendused ja suunab utiliseerimist vajavad seadmed ümbertöötlemisse. „Kõige kahjulikum on keskkonnale just valesti käitletud elektroonika ehk see kui elektroonikaseadmed jõuavad prügimäele. Nüüd on meil reaalajas ülevaade, kui palju ja millises seisus arvutid on ettevõttest edasi liikunud ning mis neist edasi saanud on. Saame jälgida, kuidas meie ökoloogiline jalajälg ajas muutub ja rõõmustada selle üle, kui ringluses olevad seadmed järgmise kasutajani jõuavad,“ kommenteeris Penu.  

GreenDice`i tegevjuht Argo Alaniit lisab, et IKT sektori jalajälg on suur ja ringmajandus on ainus võimalus vähendamaks maavarade ning ressursside ebamäärast liigtarbimist. “Peamised kliimamõju tekitajad maailmas on energeetika- ja transpordisektor, kuid tehnoloogiasektoril on samuti märkimisväärne osa sellest. Seetõttu on oluline mõõta ja teha muudatusi tarbimisharjumustes elektroonikajäätmete hulga vähendamiseks, mis on kõige kiiremini kasvav jäätmete sektor maailmas”, nendib Alaniit. 

GreenDice on Eesti ettevõte, kelle missiooniks on luua arvutimaailma sisenemise võimalus igale inimesele maailmas. Tänaseks on GreenDice-iga liitunud juba 230 ettevõtet Eestis.