Rohekiirusel edasi

GreenDice valiti Rohekiirendi põhiprogrammi. Nüüd edasi kogukonda kasvatama.

GreenDice osales Rohekiirendi programmis, mille eesmärgiks on pakkuda terviklikku arendustuge iduettevõtetele, kes keskenduvad uuenduslikele rohepööret võimendavatele toodetele või teenustele, mis aitavad kaasa kohaliku tasandi keskkonnaküsimuste lahendamisele.

Olles arvatud sisse Rohekiirendi eelprogrammi TOP20 hulka, saime 5000 eurose granti ning osa põnevatest koolitustest, mis puudutasid erinevaid ärimudeleid, müüki, turundust, rahastusvõimalusi ja tagatipuks ka esitlusoskusi. 

Esitlus läks väga hästi. Tekitasime palju huvi ning küsimused jätkusid ka kohvilauas. Peale esinemisi kuulutati välja TOP5 ehk põhiprogrammi kuulujad ja meie olime nende seas. Meil on suur rõõm olla osa Rohekiirendist ja leiame, et 25 000 eurose toetuse abil saame nüüd rohkem aega ja energiat pühendada kogukonna kasvatamisele.

Esimesed sammud on juba tehtud. Oleme alustanud koostööd kohalike omavalitsustega, et viia läbi koolitusi ja loenguid, nii kooliõpilastele kui ka väärikatele. Koostöö nendega jätkub ja loodame, et üha rohkem avaldavad soovi ka teised omavalitsused. 

Tõrva vallas on toimumas eakate koolitusseeria, mille eesmärgiks on suurenenud internetipettuste varjus kõige haavatavama sihtgruppi harimine ja ohumärkidele tähelepanu juhtimine. Järva ja Häädemeeste vallavanematega on läbirääkimised peetud ning edasised plaanid paika pandud.

Tänu meie partneritele saame kogukonnale kasutamiseks anda hästihoitud äriklassi arvuteid. Partneritel on võimalus jälgida oma seadmete käekäiku ja saavad veenduda selles, et seadmed jõuavad õigesti materjalide ümbertöötlusesse.

 

Rohekiirendi projekti elluviimist toetavad:

Keskkonnainvesteeringute keskusKliimaministeerium ja Balti Innovatsiooniagentuur.

 

Rohekiirendi toimus koostöös:

Startup Inkubaator TehnopolSparkup tartu TeadusparkEnergex Energy Experts.