Toetasime Eesti Pagulasabi kümne sülearvutiga

Märkasime sotsiaalmeedias, et Eesti Pagulasabi vajab hädasti arvuteid vabatahtlikele, kes tegelevad Ukraina sõjapõgenike abistamisega. Abipalvele reageerides selgus, et head Eesti inimesed olid juba ette jõudnud ning vajaliku koguse tehnikat annetanud.

 

Ka annetades vastutad esemete töökindluse eest!

 

Peagi aga võtsid vabatahtlikud meiega ise ühendust, sest kahjuks oli ilmnenud tõsiasi, et annetatud arvutid ei olnud töökorras ning nüüd oli vaja leida võimalusi nende parandamiseks. Olukorraga tutvudes saime kinnitust, et suurem osa tehnikast oli ebakvaliteetne ning nende parandamine ei tasu antud olukorras ära. Eesti Pagulasabi me siiski hätta ei jätnud ning tänu meie heale koostööpartnerile NB.ee-le, said vabatahtlikud korralikud sülearvutid, millega Ukrainast tulnud inimesi aidata.

Küll aga paneme kõigile südamele, et ka annetatud esemete eest tuleb võtta vastutus ning veenduda, et asjad oleksid töökindlad!

 

Vabatahtlikud kasutavad GreenDice`i abil soetatud arvuteid põgenike abistamisel ja nõustamisel. Vastatakse ka Pagulasabi infoliinile, otsitakse  majutuspakkumisi, täidetakse e-ankeete jms.

 

Eesti Pagulasabile annetatud arvutid on hea näide sellest, miks on hädavajalik hoolitseda enda arvutipargi eest, sest kvaliteetne ja hästi hoitud tehnika aitab luua väärtust nende seas, kes seda enim vajavad.

 

Meeldib, mida teeme?

Otsime ettevõtjaid ja inimesi, kes tahavad olla eeskujuks oma tarbimisharjumuste muutmisel, kui vastad nendele neljale põhimõttele, kutsu meid külla ja tuleme räägime lähemalt:

  1. Teadliku tarbijana tahan näha ja vastutada, kuhu minu poolt kasutatud arvutitehnika edasi suundub.
  2. Olen valmis tundma huvi, kuidas asjade heaperemehelik hoidmine saab olla hüppelauaks teistele.
  3. Mulle meeldib ringmajandus ja tahan veenduda, et minu poolt tarbitu jõuaks alati lõpuks ka materjalide taaskasutusse. Mõistan, et ainult sedaviisi saame pidurdada maailmas tehnikaprügi teket.
  4. Tahan vähendada oma ettevõtte arvutipargi CO2 jalajälge ning teha seda päriselt, ilma turunduse ja rohepesuta.

 

Kui kõnetas, kirjuta meile : hello@greenDice.com

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse