Pärnu Noorte Vabaajakeskuse arvutipark sai täieliku uuenduskuuri

Coop Panga IT-partnerina vahetasime välja MTÜ Pärnu Noorte Vabaajakeskuse amortiseerunud arvutid. Olemasolevad seadmed olid samuti varasemalt panga kasutuses olnud, kuid tänaseks pea 12 aastat vanad ning oma aja ära elanud.  

Pärnu Noorte Vabaajakeskus on mittetulundusühing, kes toimetab peamiselt erinevate projektide rahastuse toel. See aga ei taga stabiilsust ja kindlustunnet, et kõik vajalik saaks rahastatud.  

Nii ootas ka vabaajakeskuse arvutipark hädasti uuenduskuuri, sest igapäevaselt kasutuses olevad arvutid ja monitorid olid nii vanad, et nendega ei olnud enam võimalik programme avada, mängimisest rääkimata. Noored kasutavad arvuteid peamiselt internetis surfamiseks, kodutööde tegemiseks, mängimiseks aga ka töökohtade leidmiseks. Lisaks on suur huvi ka videotöötluse ja kujundusprogrammide vastu, mida nüüd uue arvutipargiga ka teha saab.   

Noorte vabaajakeskust külastavad igapäevaselt kõige enam 1-7 klassi (7-15 aastased) noored nii Pärnu linnast, kui ka maakonnast. Paljud noored on pärit vähekindlustatud peredest, osa on suunatud tegema ühiskondlikku kasulikku tööd, on ka NEET noori ning Ukraina lapsi. Lisaks tegutseb ka noorteaktiiv vanuses 16-21 aastat.  

GreenDice vahetas välja kõik vabaajakeskuse 4 lauaarvutit ja monitori ning lisaks ka ühe sülearvuti, mida keskus saab kasutada mobiilse noorsootöö (MoNo) läbiviimiseks. Jääme Pärnu Noorte Vabaajakeskuse IT-partneriks ja anname seadmetele eluaegse garantii. Kui seadmete elukaar jõuab lõpule, võtame seadmed tagasi ja suuname materjalide ümbertöötlusesse. Nii saame lõpetada ka Coop Panga seadmete tehnikaringi.  

Noored olid uute arvutite üle väga õnnelikud ning asusid neid koheselt testima. Kiitust said suuremad monitorid ja kiireid ning vaikseid arvutid.   

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse