GreenDice aitas uuendada Tsirguliina Kooli arvutiparki

Tsirguliina Kool sai läbi GreenDice´i tehnikaringi 18 sülearvutit ja 18 lauaarvutit, lisaks 6 monitori. Kool väärindab edasi EASi ja KredExi ühendasutuse ning Skeleton Technologies seadmeid ja aitab sellega vähendada ettevõtete IKT seadmete ökoloogilist jalajälge. 

Koolis õpib veidi üle 100 õpilase ning suurim klass on 18. õpilasega. Paraku polnud arvutiklassis piisavalt arvuteid ja monitore, et kõik neid kasutada saaks. Uued lauaarvutid on kaasaegsed ja kiired ning sülearvutid annavad võimaluse tunde ka mobiilselt väljaspool klassiruume läbi viia. Lisaks saavad neid ka õpetajad vajadusel kasutada.

Tsirguliina Kooli hoolekogu liige Kristel Orula eestvedamisel toimub koolis ka tüdrukute tehnoloogiaring Unicorn Squad ning loodetavasti saavad noored vajadusel ka oma huvitegevustes arvuteid kasutada.

GreenDice jääb vastutama seadmete toimimise eest kogu kasutusperioodi ning kui seadmed väärtust enam ei loo või peaksid katki minema, vahetame need uute vastu välja ning suuname vanad materjalide ümbertöötlemisse.

 

Ettevõtted, kes projekti panustasid ja kelle keskkonnamõju koostöös vähendatakse