Prisma ja GreenDice alustasid koostööd mõõdetava tehnikaringluse suunas

Mai alguses alustasid Prisma Peremarket ja GreenDice koostööd keskkonnasõbraliku tehnikaringluse korraldamiseks. Koostöö esimese sammuna andis Prisma GreenDice´ile üle rohkem kui paarsada kasutuselt eemaldatud arvutit ja muud IT-seadet, millele leitakse sobivuse korral kas uued kasutajad või suunatakse materjalide ümbertöötlemisse. 

Prisma IT-juht Ruve Kreek sõnas, et kuigi koostöö on alles algusfaasis, on ta selle suhtes väga lootusrikas. „Meie jaoks on oluline nii koostööga võimalikuks saav ringmajanduse toetamine, kui ka kogu andmehävitus- ja tehnikakäitluse kõrge kvaliteet ning turvalisus,“ märkis ta. Samuti tõi ta olulise aspektina esile võimaluse hakata mõõtma ettevõtte süsinikujalajälge IT-valdkonnas. „Jaekaubandus on IT-tehnika jaoks aktiivse kasutusega valdkond, meie tehnika vajab regulaarset uuendamist ja oluline on teha seda keskkonnasäästlikul moel,“ lausus Kreek. 

GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit märkis, et suured ettevõtted nagu Prisma, saavad oma tarbimisharjumustega mõjutada tavainimeste ostukäitumist. “Kuna Prisma on liitunud GreenDice´i tehnikaringlusega, on tekkinud esmakordselt võimalus jälgida nende IT-seadmete elukaart ja mõõta tehnika korduvkasutust. Vahetades seadmeid välja kindla tsükli järel, suunab Prisma korduvkasutusse kvaliteetsed IT-vahendid ja loob sellega tavatarbijale võimaluse valida odava tehnika asemel kauakestvad seadmed. GreenDice aitab partnerina läbipaistvalt mõõta ja raporteerida seadmete kasutusse jõudmist,”, sõnas Alaniit.  

GreenDice töötab tehnikaringluse muutmise nimel, andes võimaluse mõõta ja jagada IKT seadmete keskkonnamõju.  

Keskkonnasõbralik tehnikaringlus on oluline osa Prisma tegevustes jätkusuutliku kasvu suunal. Jätkusuutlik kasv omakorda on üks osa Prisma kolmest vastutustundlikkuse valdkonna põhisuunast koos vastutustundliku tarbimise ja võrdse maailma põhimõtte toetamisega.