Millega teie ettevõte tegeleb ja millist väärtust te täna loote?
LOOV Organic sai alguse 2008. aastal Tallinna Jõuluturul ja tänaseks oleme e-müügiga jõudsalt laienenud enam kui kolmeteistkümnesse riiki. Nii ettevõtte kui meeskonnana oleme end pühendanud pakkumaks täisväärtuslikku ja puhast mahetoitu igasse maailma nurka.
Alustades külmkuivatatud marjapulbritest ja lõpetades nt mütseeliumi baasil toidulisanditega. Väärtushinnangud on LOOVis rohkem kui lihtsalt nimekiri – me elame ja hingame neid igal sammul. Meie jaoks on esmatähtis edastada puhtaid põhjamaiseid loodusande, olles nõnda eeskujuks uue toitumisnormaalsuse teekonnal.
Areneme pidevalt selles suunas, et olla nii tootmisel kui pakendamisel keskkonnateadlikud ning kogume enda ümber inimesi, kes täiendavad meie väärtusi.
Mis motiveeris teid GreenDice’ga liituma?
Olles ise teadlikud, kui palju kahju ja kaost tekitavad hüljatud EES-jäätmed maailmas, tahame anda endast kõik, et kasutuna seisev elektroonika leiaks taaskasutust või saaks ümbertöödeldud just nii, et sellest jääks võimalikult vähe materjali alles.
Selleks, et vähendada üleüldist prügimägede kogumit – või miks mitte need üldse kaotada – on ütlemata oluline, et iga indiviid, aga eriti ettevõtted, võtavad vastutuse enda toodetud jäätmete eest ning talitavad ringsüsteemile kohaselt, vältimaks osooniaukude teket atmosfääris.
Kas ja kuidas olete ettevõttes rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid rakendanud?
Kogu meie tootesortiment on alati 100% mahe, mis tähendab, et keskkonda ei jõua taimemürke. Nii hoiame keskkonda tervikuna (sh põhjavett) kui ka inimeste tervist. Eelistame metsataimi/-marju oma toodete välja töötamisel, et oleks võimalik seeläbi päästa lageraie saatusest rohkem metsi.
Eelistame tootjaid, kes kasutavad taastuvenergia allikaid (eelkõige päikeseenergia). Samuti on 99% meie tootesortimendist VEGAN, mis tähendab, et ei ole kasutatud loomseid produkte ja seega on kordades väiksem keskkonnakahju kui loomsete toodete puhul.
Miks on teie jaoks oluline panustada eelkõige Eesti ja muu ühiskonna arengusse?
Eesti oli veel 10 aastat tagasi võrreldes ülejäänud maailmaga väga heas seisus oma rohe- ja veealadega, enam kui 60% meie maaalast oli metsa- ja märgalad. Kahjuks on need hakanud aga märkimisväärse kiirusega kahanema.
Mida aeg edasi, seda rohkem peaksid kõik mõistma, et meil on ainult üks planeet Maa ning inimkonna tarbimisharjumusi arvestades kujuneb see sama moodi jätkates üsna varsti elamiseks kõlbmatuks. Seetõttu on meie jaoks oluline aktiivselt keskenduda lahendustele ja seniste mustrite parendamisele, et tehtu kahju saaks võimalikult kiirelt heaks pööratud.