kood/Jõhvi

kood/Jõhvi

Millega teie ettevõte tegeleb ja millist väärtust te täna loote?

kood/Jõhvi on uudne programm täiskasvanutele, mis pakub 21. sajandi lähenemist programmeerimise õppimisele, et vähendada tarkvaraarendajate puudust ja võimaldada teistest valdkondadest pärit inimestele uusi ja huvitavaid võimalusi elus.

kood/Jõhvi põhineb arvutipõhisel iseõppemetoodikal. See tähendab, et pole tunde, õpetajaid ega õppemaksu. Esimese sammuna peavad kandideerijad täitma kooli kodulehel kognitiivse netitesti, mille järel kutsutakse edukad taotlejad järgmisse vooru – kolm nädalat kestvasse kohapeal toimuvasse intensiivsesse programmeerimislaagrisse. Parimatele avaneb võimalus osaleda kooli õppetöös järgnevad 2 aastat.

 

Mis motiveeris teid GreenDice’ga liituma?

GreenDice’ga liitumine tulenes meie staatusest – oleme alustav ettevõtte, kes soovib rakendada oma tegemistes esimesest päevast alates rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid. Kuna meie tehnikapark on IT-koolile omaselt väga suur, siis soovime koostöös Greendice’ga seda suurt kahurväge sihtotstarbeliselt ära kasutada.
Samuti on tähtsal kohal GreenDice’i tugevad seosed ja projektid koolides, mis levitavad tehnoloogiaalaseid oskuseid. Nii kood/Jõhvi kui ka GreenDice töötavad sarnase eesmärgi nimel – et teha tuleviku(tehnoloogia) oskused kõigile kättesaadavaks.

 

Kas ja kuidas olete ettevõttes rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid rakendanud?

Hetkel ei ole veel suuremaid projekte ja ettevõtmisi alustanud, kuid koostöös GreenDice’ga see loodetavasti muutub. Mentaliteedi mõttes on kogu tiim valmis panustama rohe-ja ringmajanduse põhimõtete võimalikult efektiivsesse toimimisse.

 

Miks on teie jaoks oluline panustada eelkõige Eesti ja muu ühiskonna arengusse?

Kooli algne idee tuli kooli asutajatelt, kes leidsid, et kood/Jõhvi rajamine on üks võimalik samm panustamaks Eesti arengusse. Eesmärk oli lahendada IT-talentide põuda ning teha tehnoloogiaalased oskused kõigile kättesaadavaks. Liigume hetkel õiges suunas ning aastast-aastasse areneb ka kood/Jõhvi võimekus, et veelgi rohkem ühiskonda panustada tagasi. Meie puhul siis peamiselt läbi tugevate IT-talentide ja võrgustiku tekitamise.

Teised liikmed

Prisma
#jaekaubandus
Prisma
KeMIT
#avalik sektor
KeMIT
ERGO
#kindlustus
ERGO
Reitan Convenience Estonia
Reitan Convenience Estonia