Eesti Suusaliit www.suusaliit.ee

Eesti Suusaliit

Millega teie ettevõte tegeleb ja millist väärtust te täna loote?

Eesti Suusaliit MTÜ vabatahtlik klubide ühendus, mis koondab endas Eesti tegutsevaid talispordiklubisid. Me tegeleme kuu erineva spordiala (murdmaasuusatamine, kahevõistlus, suusahüpped, lumelaud, freestyle, mäesuusatamine) juhtimise ja haldamisega Eestis ning oleme nende spordialade esindajad rahvusvahelises spordialaliidus. Meie põhikirjaline eesmärk on edendada, arendada ja toetada spordialade arengut algõppest ja lastest kuni täiskasvanute ning tippspordini välja. Seisame talispordi ja aktiviisete eluviiside eest ning soovime tagada meie spordialade järjepidevuse ajas.

Täpsem info meie kodulehel: https://www.suusaliit.ee/

Mis motiveeris teid GreenDice’ga liituma?

Talispordi organisatsioonina on kliimamuutused meie jaoks väga valus teema ja oleme aktiivne osapool võitlemaks meie kliima soojenemise vastu ning talvede säilimise nimel. Kuna me oleme eelarveline organisatsioon, siis meil puudub jõud ja võimekus suurtesse projektidesse panustada rahaliselt, kuid saame vaadata enda organisatsiooni ja liikmete käitumist/tegevusi ning püüda siin olla rohelisemad. Kuigi meie tehnikapark on väike, siis olen isiklikult arvamusel, et ka väikesed asjad loevad ja kuna oleme just oma arvutiparki välja vahetamas, siis tundus olevat parim hetk oma tegevuste ülevaatamiseks. Juhtusin kuulma GreenDice kohta ja see väga kõnetas mind ning leidsin, et Eesti Suusaliit peaks olema sellega liitunud.

Kas ja kuidas olete ettevõttes rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid rakendanud?

Siiani pole eelnevad juhid sellele väga palju tähelepanu pööranud, kuid soovime seda muuta ja hakata rakendama põhimõtteid rohkem.

Miks on teie jaoks oluline panustada eelkõige Eesti ja muu ühiskonna arengusse?

Eesti sport ja kultuur on meie kui organisatsiooni jaoks eksistentsiaalse tähendusega ning just seepärast peame olema ise nii aktiivsed panustajad kui eeskujud ja eestvedajad nende arendamisel. Viime iga aasta läbi projekte, kus pakume lasteaedades ja koolides suusatamise algõpet ning oleme annetanud suures koguses suusakomplekte maapiirkondadesse, et lapsed saaksid talvel aktiivselt liikuda.

 

Kristjan Koll 

Eesti Suusaliidu tegevjuht

Teised liikmed

Prisma
#jaekaubandus
Prisma
KeMIT
#avalik sektor
KeMIT
ERGO
#kindlustus
ERGO
Reitan Convenience Estonia
Reitan Convenience Estonia