Directo directo.ee

Directo

Millega teie ettevõte tegeleb ja millist väärtust te täna loote?

Directo OÜ on aastal 2000 loodud Eesti kapitalil põhinev Baltikumi suurim äritarkvara tootja. Meie täisfunktsionaalne SaaS majandustarkvara Directo on mõeldud kaasaegsele tulevikku vaatavale ettevõttele. Tänaseks on Directol esindused ka Soomes, Lätis ja Leedus ning Directo äritarkvaral juba üle 65 000 lõppkasutaja 75 erinevas riigis.

Lisaks võimekale tööriistale, millega saab targalt juhtida ja kontrollida ettevõttes toimuvaid protsesse, pakume oma klientidele ka reaalset võimalust panustada jätkusuutlikusse ning keskkonnasõbralikkusesse. See väljendub näiteks paberikogustes, mis tänu Directo äritarkvarale jäävad kasutamata, või Directo äritarkvara digikoristuse tööriistas.

 

Mis motiveeris teid GreenDice’ga liituma?

Targad lahendused on tihti ka jätkusuutlikud ning seda GreenDice’i tehnikaringlus kindlasti on, Kuna sellele teemale oli meil veel nutikas ja süstemaatiline lahendus puudu, siis otsustasime liituda. Näeme siin tegelikult veel palju laiemaid võimalusi e. loodame kaasata tehnikaringlusse lisaks meie ettevõttele ka Directo kasutajaid.

 

Kas ja kuidas olete ettevõttes rohe- ja ringmajanduspõhimõtteid rakendanud?

See algas juba meie paberivaba äritarkvara loomisega, mis on algusest peale toetanud põhimõtet „Puude koht on metsas“. Kui võtta arvesse, et 2021. aasta jooksul liigutasid meie kliendid Directo kaudu üle 1,6 miljoni e-arve, siis saab lihtsa arvutusega tuua välja, et tänu sellele jäi metsadesse alles ca 190 puud. Kutsume kõiki oma kliente üles maksimaalselt kasutama nutikaid digilahendusi, mis vähendavad meie ökoloogilist jalajälge.

Tegeleme ka „puude metsa viimisega“ – 2022. aasta kevadel istutasime metsa üle 3000 uue puu kohta, kus neil õnnestub ka reaalselt suureks kasvada.

Samuti juhime tähelepanu ning tegeleme aktiivselt digitaalse reostuse vähendamisega – lõime Directo kasutajatele digikoristuse tööriista, jälgime ja rakendame oma igapäevatöös digireostuse vähendamise põhimõtteid, osaleme digitaalsetel koristuspäevadel.

Olulistest asjadest rääkimise asemel eelistame ise asju ära teha, anda head eeskuju ning pakkuda reaalseid lahendusi ja tööriistu, mis aitavad ka meie klientidel seda kõike teha.

 

Miks on teie jaoks oluline panustada eelkõige Eesti ja muu ühiskonna arengusse?

Nutika äritarkvara eesmärgiks on kutsuda üles ja õpetada inimesi tegema tarku otsuseid ning tarka tööd. See kõik võimaldab vähema ressursiga saavutada paremaid tulemusi olenemata sellest, kas tegutsed Tallinna südalinnas, Lõuna-Eesti kõrgustike vahel, Saaremaal Sõrve tuletornis või Peipsi järve Piirissaarel.

Kuna SaaS tarkvara ei tunneta riigipiire ega vahemaid, siis pakume jätkusuutlikke ja keskkonnasõbralikke lahendusi ka väljaspool Eestit tegutsevatele ettevõtetele, sh mitmetele kodumaistele edulugudele, kes tegutsevad üle maailma.

Teised liikmed

Prisma
#jaekaubandus
Prisma
KeMIT
#avalik sektor
KeMIT
ERGO
#kindlustus
ERGO
Reitan Convenience Estonia
Reitan Convenience Estonia