Maru Ehituses toimus remondikohvik

Käisime külas Maru Ehitusel ja viisime läbi järjekordse remondikohviku, mille raames piilusime lähemalt arvuti sisemusse.

Sissejuhatuseks tegi GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit kiire ülevaate sellest, mis on süsinikjalajälg ning kuidas saab seda tehnikaringlusega vähendada. Seejärel aga liikusime praktilise poole peale ning uurisime lähemalt laua- ja sülearvutite sisemust.

Üheskoos vaatasime üle, millised on lauaarvuti komponendid ning kus täpsemalt asuvad emaplaadi, protsessor või RAM-mälu. Rääkisime ka sellest, millised pesad/pordid arvutil on ning kontrollisime oma teadmisi videoväljundite kohta. Remondikohviku osalejad kruvisid lahti ka sülearvuti ja kontrollisid, kas seadmel on tunda hingeloksu ning kust täpsemalt hinge kruvisid pingutada saab. Vahetasime seadmetel välja ka termopasta. Lisaks tegime proovi, kuidas eemaldada klaviatuuri klahv ning see ka tagasi panna.

Lisaks riistvara poolele testisime veidi ka tarkvaralisi teadmisi. Maru Ehituse töötajad oskavad nüüd ise oma arvuteid hybernate režiimi panna, et aku kotis tühjaks ei saaks. Palusime osalejatel ka mälupulgalt operatsioonisüsteemi jooksutada ning see tuli ära teha 2. minuti jooksul. Kuna tegevused toimusid tiimides, siis olid sel korral nutitaiplikumad ekspordiosakonna esindajad.

Suur aitäh Maru Ehitusele, et meid remondikohviku raames külla kutsusite ning et meie IT-tehnika ringluses osalete. Remondikohviku käigus hooldatud seadmed lähevad samuti õige pea uuele ringile väärtust looma.

Kui tunned, et remondikohvik võiks toimuda ka Sinu ettevõttes, siis võta meiega ühendust hello@greendice.com.