Maru Ehituse töötajad on teadlikumad arvutikasutajad

 

Täna külastasime Maru Ehitust, kes on liitunud GreenDice´i tehnikaringlusega, et anda juhiseid, kuidas ettevõtte töötajad saavad paremini enda seadmete eest hoolt kanda.

Maru Ehitus hoolib oma inimestest ning võimaldab töötamiseks kvaliteetsed arvutid. See on oluline jätkusuutlikkuse seisukohast, aga veelgi olulisem on seadmeid heaperemehelikult hoida, sest ainult nii on võimalik neid läbi tehnikaringluse edasi väärindada.

GreenDice jagas näpunäiteid, kuidas igapäevaselt teadlikult tegutsedes oma seadmete eluiga pikendada. See on tegelikult väga lihtne, tuleb vaid sisse harjutada arvutisõbralikud võtted ning neid praktikasse rakendada. Näiteks avada sülearvuti ekraan alati keskelt, mitte servast, et kaane hinged ei hakkaks logisema. Või laadida aku aeg-ajalt tühjaks, et ei tekiks aku paisumist. Oluline on ka seadme välispinna regulaarne puhastamine, et klaviatuuri vahele kogunenud purud ekraani kahjustada ei saaks.

Maru Ehitus on juba panustanud ka sotsiaalsetesse projektidesse ning ettevõtte arvutid loovad täna väärtust mittetulundusühingus KLÕPS, Lüllemäe raamatukogus, Valga Keskraamatukogus ja Narva-Jõesuu lasteaias Karikakar.

Ettevõttes tegutseb eraldi ka töögrupp, kes vastutab ESG ja jätkusuutlikkuse teemade eest. Läbi GreenDice´i mudeli saab Maru Ehitus mõõta enda arvutiparkide CO2 jalajälge ning läbi kogukonna liikmete seda ka vähendada. Tulevikus joonistub välja ka see, kui palju materjale ettevõte taaskasutusse suunab.

Oleme tänulikud, et Maru Ehitus päriselt hoolib sellest, kuhu nende soetatud seadmed edasi liiguvad ning juba sügisel õpetame läbi remondikohviku ettevõtte töötajaid ka põhjalikumalt seadmeid hooldama.