GreenDice´i partner Breakwater Technology inspireeris Räägu Kooli noori

Avasime oktoobris koos partnerettevõtetega arvutiklassi Ukraina lastele loodud Räägu Koolis ning lubasime külastada noori korra kuus, et anda üks inspireeriv koolitund. Esimese neist viisime läbi juba avamise päeval ning teise selle nädala alguses.

Sel korral toimus tund koostöös meie partneri Breakwater Technology´ga, kes avas 5. klassi noortele telgitaguseid oma igapäevatööst. Eriti äge oli see, et esinejad on pärit Ukrainast ning ka ettekanne oli ukraina keeles.

Sergiy, kes juhib täna Breakwateris tarkvara inseneride tiimi on pärit Ukraina linnast Dnipro. Ta on elanud Eestis pea 3 aastat ja rääkis noortele sellest, kuidas ta alustas oma karjääri koolis ning oli abiks arvutite haldamisel. QA insener Nataliia on õppinud majandust ja töötanud varem raamatupidaja ning audiitorina. Aga üks hetk taipas ta, et see ei olnud tema jaoks huvitav valdkond ning ta liikus edasi IT-sse ja töötab täna testijana.  DevOps insener Maksym on Breakwatersis uus tegija ning jagas oma lugu, kuidas ta on jõudnud Eestisse ja mis talle siin kõige enam meeldib.

Suur aitäh Sergiy, Nataliia ja Maksym noori inspireerimast!