GreenDice´i esimene suurüritus oli väga meeleolukas

Möödunud nädalal toimus GreenDice´i esimene suur kliendiüritus, millega ütlesime aitäh ettevõtetele, kes on liitunud meie tehnikaringlusega. Ürituse käigus toimunud paneelvestlusel jagasid oma mõtteid CO2 jalajälje mõõtmisest ja jätkusuutlike seadmete tarbimisest Inchcape Motorsi ning LHV esindajad.  

GreenDice´i idee autor ja tegevjuht Argo Alaniit rääkis sellest, kuidas hetkel ei eksisteeri maailmas tehnikaringlust ning kuidas GreenDice on seda esimese ettevõttena loomas. Täiuslik tehnikaringlus hõlmab endas nelja aspekti: ettevõtteid, kes on GreenDice´i partnerid, kogukonda, kes rendib endale alates 9.90€ eest arvutid, seadmeid väärindatakse kuni nende eluea lõpuni ning peale seda suunatakse need materjalide taaskasutusse.

Põnevaid mõtteid ettevõtete arvutiparkide vastutustundlikust tarbimiskultuurist ja selle vajalikkusest jagasid paneelvestluse käigus Inchcape Motorsi ärisuuna juht Roland Raud ja LHV jätkusuutlikkuse spetsialist Mihkel Tamm. Rääkisime sellest, kas ettevõtete klientidele ja töötajatele läheb üldse korda jätkusuutlikkuse ja CO2 mõõtmise teemad, milliseid tooteid on üldse võimalik ringlusesse saata ning seda, kuidas on võimalik mõõta arvutiparkide jalajälge.

GreenDice´i kogukonna liikmed jagasid oma lugusid ning kogemusi varasematest kokkupuudetest uute odavate või kasutatud arvutitega. Kõigil neil oli eelnevalt pigem negatiivne kogemus ning on ilmselge, kui väga on vaja saata tehnika ringlema ja suunata see just nõrgemale sihtrühmale.

Meeleolu hoidis üleval Tõnis Niinemets, kes esitles spetsiaalselt selleks ürituseks kirjutatud stand up showd. Ehk kuuleme peagi ka rohkem HumorDice´ist 😉

Hea muusika eest kandsid hoolt Inga Tislar ja Josh Viinalass.

Suur-suur tänu kõigile ettevõtetele, kes on meiega liitunud, teid on tänaseks juba pea 150!