GreenDice tõstis EASi ja KredExi ühendasutuse töötajate keskkonnateadlikkust

EASi ja KredExi ühendasutus on suurepärane näide vastutustundlikust organisatsioonist, kes mõõdab oma tegevuse ökoloogilist jalajälge ning otsib lahendusi, kuidas seda ka vähendada. IKT seadmete lõikes aitab nende CO2 jalajälge vähendada GreenDice´i tehnikaring.

Jätkusuutlikkuse teemasse on kaasatud ka töötajad, kes saavad osaleda majasisestel keskkonnateadlikkust tõstvatel koolitustel.

Meil oli suurepärane võimalus jagada oma mõtteid ja teadmisi kahel koolituspäeval. Meie tegevjuht Argo Alaniit rääkis lähemalt, miks on üldse oluline olla keskkonnateadlikum. Mida tähendab olla jätkusuutlik ja millised ettevõtted on päriselt jätkusuutlikud? Seda terminit kuuleme igapäevaselt üha enam, aga vähesed on selle enda jaoks lahti mõtestanud. Nii kuuleme turunduslikke loosungeid, kuidas ettevõtted on süsinikuneutraalsed, üdini rohelised aga kahjuks puudub tihti sõnade taga sisu.

Arutlesime ka selle üle, miks on tekkinud kliimapagulased ja kuidas nad mõjutavad erinevate ühiskondade turvalisust.

Iga meie tegevus mõjutab keskkonda ja üheks mõju mõõtvaks ühikuks on näiteks süsiniku jalajälg. Rääkisime lähemalt, kas CO2 on probleemiks või on tegemist pelgalt ühikuga ja probleemiks on hoopis selle kogus. Mõtestasime lahti ka mõiste offsetting.

EASi ja KredExi ühendasutus on liitunud GreenDice´i tehnikaringiga ja nende IT seadmeid väärindatakse edasi meie kogukonnas. Jagasime juhiseid, kuidas oma IT seadmeid hästi hoida ning kuidas iga ühendasutuse töötaja saab anda oma panuse organisatsiooni jätkusuutlikkuse eesmärkide elluviimisele.

Suur-suur aitäh, et nii sisuliselt antud teemaga tegelete, hoolite ja olete suurepäraseks eeskujuks! Eriliselt soovime välja tuua teie IT meeskonda, kes otsib aktiivselt lahendusi, kuidas organisatsiooni tegevuse jalajälge vähendada.