GreenDice liitus Eesti Rohetehnoloogia Liiduga

  1. mail tähistati Eesti Rohetehnoloogia Liidu asutamist. Kaheksateistkümne asutajaliikme seas on ka GreenDice.

Selleks, et ühendada, toetada ja esindada rohetehnoloogia ettevõtteid, mis tegelevad keskkonda ja kliimat säästvate toodete, teenuste ja prot sesside arendamise, kaubandamise, kasutamise, rahastamise ja muul moel toetamisega loodi Eesti Rohetehnoloogia Liit.

Ürituse avas president Kersti Kaljulaid avaldades lootust, et rohetehnoloogia ettevõtteid on veelgi juurde oodata, kui julgeme kiirel sammul edasi liikuda.

Liidu tegevjuht Kädi Ristkok usub, et Eestil on kõik võimalused, et saada maailmas jätkusuutliku majanduse eestvedajaks. “Liit võimaldab ühendada jõud, et sektori arengule veelgi hoogu juurde anda,” selgitas ta.

Avasündmusel toimus ka paneeldiskussioon, kus ettevõtjad said oma üksmeelt avaldada. Liit tõesti loob uusi võimalusi ettevõtete vahelisel koostööl, mis on sektori arengu kohalt olulise tähtsusega.

Liidu liikmeteks on lisaks meile ka Bisly, BugBox, Esgrid, FUNKI, Gelatex, KappaZeta, Reedest, SKYCORP, Sunly, SFV, UP Catalyst, Vok Bikes, Zero Terrain / Energiasalv ja 2C Ventures.

Kõik sai alguse aastal 2016, kui rajati MTÜ Cleantech Estonia, kes toetas rohetehnoloogia valdkonna arengut Eesti. Erialaliidu loomine on valdkonna kiire arengu faasis vajalik, et ületada koostöös ees seisvad väljakutsed ja tagada valdkonna kasv.