Tõrvakatele äriklassi arvutid koos IT-toega al. 5,90€ kuus!

Tõrva vallavalitsus loob koos GreenDice´iga oma elanikele paremaid võimalusi digitaalseks arenguks. Tõrvakad saavad liituda kogukonnateenusega alates 5,90 eurot kuus, mis tagab neile kvaliteetsed IT-seadmed koos tehnilise toega. Lisaks viiakse kohapeal läbi ka koolitused arvutite kasutamiseks.  

Digitaalse maailma ligipääs kõigile 

GreenDice’i missiooniks on kvaliteetse digitaalse maailma ligipääsu võimaldamine igale Eesti elanikule, et koos kogukonnana areneda. Ettevõtte eesmärk on pakkuda läbipaistvat ja alati kontrollitavat seadmete elukaare jälgimise teenust partnerfirmadele, kes peavad vohava rohepesu asemel oluliseks otsida mõõdetavat positiivset mõju ühiskonnas. Lisaks soovivad nad vähendada oma keskkonna- ja kliimamõju. GreenDice’i partnerettevõtteid on juba enam kui 200, nende seas näiteks SEB, Omniva, Kliimaministeerium, Elron, EASi ja KredExi ühendasutus, Tele2, Forus jt. 

 

  1. aastal ulatas GreenDice koos enda hea partneri Inchcape’ga abikäe Hummulile ning sealne arvutiklass sai täienduse 12 lauaarvuti komplekti ning kuue sülearvuti näol. Lisaks uuendati Tõrva raamatukogu ning Tõrva Avatud Noortekeskuse noortetubade arvutiparki. Aasta varem vahetati välja Ala, Riidaja ja Ritsu koolide arvutid ja monitorid uuemate vastu, mistõttu võib öelda, et GreenDice on Tõrva valla noorte digitaalsel ligipääsetavusel juba aastaid abiks olnud. Nüüd astutakse samm veelgi edasi ja pakutakse tänaseks päevaks juba täiesti hädavajalikku teenust ka laiemalt. 

 

Taskukohase hinnaga äriklassi arvuti 

Ajal, mil isegi koolieksamid kolivad arvutisse, on oluline, et igal valla elanikul on ligipääs arvutimaailma ja seepärast on Tõrva Vallavalitsus alustanud koostööd GreenDice’ga.
Koos tuuakse valla elanikele riskivaba, taskukohane ja kvaliteetne IT-maailm koos toega alates 5,90€/kuus. Tõrva vallavanem Helen Elias, kes ka ise GreenDice’i arvutit kasutab, sõnab, et ettevõtmine on väga tervitatav. „Tahame, et meie valla elanikud oleksid digipädevad, sest see pole tänasel päeval mitte enam ainult konkurentsieelis, vaid vajalik baasoskus,“ lisab Elias ning kutsub kõiki võimalusest huvitatuid infopäevale 25. märtsil kell 17.30 Tõrva kinno Koit. Infopäeval tutvustab GreenDice oma tegevust lähemalt ning soovi korral on võimalik teenusega liituda. Lisaks vallavanemale kasutab GreenDice’i partneritelt  saadetud võimekat arvutit ka valla haridusspetsialist Urmo Reitav.  

Kogukonnateenus annab liitujale võimaluse kasutada äriklassi arvutit ilma tähtajalise kohustuseta, arvuti võib igal ajal tagastada. Seadmel kehtib täielik garantii ning probleemid lahendatakse ka siis, kui need on põhjustatud inimlikust eksimusest. Seadmed pärinevad partnerettevõtetelt, kes soovivad olla rohelisemad ning tahavad maksimeerida kvaliteetsete hästihoitud laua-, süle- ja tahvelarvutite korduskasutust. Soovi korral saab GreenDice’i poolt pakutava kogukonnateenusega liituda juba täna täites vastava vormi kodulehel greendice.ee.  

 

Ära ei unustata ka eakaid 

Õiguskantsler on viidanud probleemile, et eakate digipädevus on madal ja neil pole häid võimalusi seda tõsta. Sellega seoses soovib Tõrva vald  aidata kaasa eakate digipädevuste tõusule, et sealsed väärikad tunneksid ennast e-keskkonnas kindlamalt. Viimasel ajal on sagenenud infotehnoloogia kaasabil toime pandud kelmuste hulk ning on oluline tõsta elanike teadlikkust ja oskust pettusi vältida. Koostöös GreenDice’iga tehakse eakatele IT-maailmas orienteerumise seeria, kus käesoleva aasta jooksul toimub neli koolituspäeva, mille eesmärk on õppida selgeks IT-maailma ABC. Hiljem on võimalik liituda, kuid mitte kohustus, GreenDice’i teenuse ja toega. Esimene kokkusaamine toimub 22. aprillil kell 11.00 Tõrva gümnaasiumis. Koolituspäevad on Tõrva valla elanikele tasuta.  

GreenDice’i tegevjuht Argo Alaniit on samuti koostöö osas positiivselt meelestatud. „Tervitatav on Tõrva vallavalitsuse initsiatiiv ja arusaam, et ilma kvaliteetse IT-seadme ning elementaarse digipädevuseta, võivad inimesed olla justkui ühiskonnast ära lõigatud,“ sõnas Alaniit. „Toetada elanike arengut ajal, kui elu läheb igas sektoris kallimaks, on eeskujuks loodetavasti teistelegi omavalitsustele.“