GreenDice ja SEB tõstavad eestimaalaste digipädevust ning vähendavad panga IT-tehnika keskkonnamõju

Sõlmisime SEB-ga teenuslepingu ja suuname panga hästihoitud IT-seadmed Eestimaal elavatele peredele. IT-tehnikaringi abil toetame üheskoos 2023. aastal enam kui 400 uue kasutaja digitaalset enesearengut. GreenDice´i kogukonna liikmed omakorda aitavad SEB-l läbi jagatud vastutuse vähendada IT-seadmete ökoloogilist jalajälge.

GreenDice´i tehnikaringis on seadmete elukaar täielikult jälgitav ka väljaspool SEB-d, mis võimaldab pangal keskkonnamõju raporteerida. Meie vastutame ka selle eest, et seadmed saaks kogukonnas maksimaalselt väärindatud. Seadme elukaare lõppedes jõuavad need materjalide taaskasutusse.

GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit nendib, et keskkonnateadlikkus on Eestis madalam kui oleks arvanud. „GreenDice´i ideega algust tehes tundus mulle, et ettevõtete jaoks on keskkonnamõju vähendamine prioriteetne, aga pooleteistaastase tegutsemisaja jooksul oleme jõudnud tõdemusele, et valdavas enamuses on väljundiks vaid turunduslikud sõnumid. Seda enam teeb heameelt, et SEB on üks neist ettevõtetest, kes on teema päriselt südameasjaks võtnud ja saab aru, et suurt mõju saab avaldada ka väikeste sammudega,“ sõnas Alaniit.

„SEB vahetab igal aastal umbes kolmandiku oma sülearvutitest uuemate vastu, mis tähendab, et kasutatud heas korras arvutid saadame nüüdsest positiivset mõju ja muutust looma läbi GreenDice’i. Algatus võimaldab järjest suuremal hulgal inimestel oma digitaalseid teadmisi arendada ning tänu sellele saavad ka paljud teenused nüüd hõlpsamalt kättesaadavaks rohkematele eestimaalastele,“ kommenteeris koostööd SEB panga juht Allan Parik.

GreenDice on Eesti ettevõte, kelle missiooniks on luua arvutimaailma sisenemise võimalus igale inimesele maailmas. Liitumine kogukonnaga, mis garanteerib heas seisukorras IT-tehnika seadme, algab 5,9-st eurost kuus. Igal kogukonna liikmel on oluline roll liitunud ettevõtete IT-seadmete keskkonnamõju vähendamisel. Seadmete elukaare jälgimine selle lõpuni loob esmakordselt võimaluse mõõta täpselt süsinikujalajälje jagunemist ühiskonnas. Tänaseks on GreenDice´iga liitunud juba 230 ettevõtet Eestis.

 

Pildil (vasakult): SEB IT-juht Uno Kuuskor, GreenDice´i turundus- ja kommunikatsioonijuht Anne Krupp, GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit, SEB panga juht Allan Parik, SEB Baltic Sustainability Communication Manager Evelin Allas ja GreenDice´i partnersuhete spetsialist Rasmus Urb.