GreenDice ja Coop Pank toetasid Naiste Tugi- ja Teabekeskust

Saime taaskord kinnitust, et ühine sünergia viib rohkemate võimaluste loomiseni. Sel korral suunasime Coop Panga hästihoitud tehnika MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskusele.  

Mai alguses võttis meiega ühendust Ann-Marii Reiväli Rush Street Interactive´ist. Nimelt on nemad võtnud südameasjaks abistada Naiste Tugi- ja Teabekeskust kõikvõimaliku eluks vajaminevaga. Mittetulundusühing vajas hädasti oma tööks toimivaid IT-vahendeid ja siin palusid nad appi GreenDice´i.  

Võtsime teema kohe ette, kaardistasime ära nende vajaduse ning leidsime lahenduse toetamiseks.  

Naiste Tugi- ja Teabekeskus on 2002. aastal loodud MTÜ, mille eesmärgiks on aidata lähisuhtevägivalla ohvreid ja kasvatada kogukonda vägivalda mitte taluma ning vajadusel appi minema. Nad töötavad igapäevaselt selle nimel, et igal inimesel oleks õigus ja võimalus elada hirmust vabalt ja saada ise otsustada oma elu üle, lisaks pakkudes lastele õnnelikku lapsepõlve ja elamisväärset elu.

Aastal 2023 aidati Tartu ja Põlvamaal 284  lähisuhtevägivalla ohvrit. Neist 60 viibisid turvalisel majutusteenusel, emadega koos oli majutusel ka 26 last.

 Enamasti nõustatakse ühte naist (ja tema last või lapsi) rohkem kui üks kord, seega nõustamistunde tuleb kokku kordades rohkem. 

 

Naiste Tugi- ja Teabekeskuse administraator ja sotsiaalnõustaja Anne Siniaas selgitas olukorda:

“Tartu ja Põlva maakonnas on kokku kolm juhtumikorraldajat, kelle käsutuses oli kaks igivana sülearvutit. Kolmas töötaja tegi tööd enda isikliku arvutiga. Meie juures turvalisel majutusel viibivad naised ei ole reeglina majanduslikult väga kindlustatud ega oma isiklikku arvutit. Kuna praegu saab riigiga suheldes enamuse toiminguid teha ära digitaalselt ja meie nõustajad teevad tihti veebinõustamisi, siis on ka klientidel vaja arvutit kasutada. Seega oli kaks sülearvutit koos kuvarite ja hiirtega (üks Tartu ja teine Põlva tugikeskusesse) lausa eluliselt vajalikud, et töö saaks tehtud ja naised aidatud. Kusjuures kuvarit ei oleks osanud küsidagi, selle võimaluse pakkus, silmade tervist silmas pidades, välja GreenDice`i Operatsioonide juht  Alexander Assmann – aitäh talle selle eest!  

Tugikeskuse printer-skanner enam ei skaneerinud ja Põlva keskuses ei olnud üldse printerit. Kingitud printeri paigutasime Tartusse ja pooliku töövõimega printer läheb Põlvasse (kus on Tartuga võrreldes oluliselt vähem skaneerimisvajadust). 

Mobiiltelefoni vajas meie projektijuht, kes oli enda vana töötelefoni sõna otseses mõttes lõpuni ära kasutanud. Omavahenditest ei oleks meil olnud võimalik selle aasta jookusul talle uut telefoni soetada.

 

Oleme tänulikud oma partneritele Rush Street Interactive, et meie peale mõtlesite ja Coop Pangale, kes oma IT-tehnika GreenDice´i kogukonda suunab – üheskoos loome rohkem võimalusi!