GreenDice´i teenus pakub läbipaistvat lahendust rohestrateegia elluviimiseks

Kuhu jõuab kontoritehnika, kui ettevõtte seda enam ei vaja? Kuidas saad olla kindel, et sinu soetatud arvutid, monitorid vms seadmed ei lõpeta taaskasutusena maapõues või ei aegu mõne vahendaja laoruumides? Pelgalt sertifikaat või lubadus, et seadmed on ringlusesse suunatud, seda kindlust ei anna, vaja on läbipaistvust.   

Ettevõtted tarbivad palju erinevaid kvaliteetseid IT-seadmeid, kuid enamasti on nende kasutusperiood 3-5 aastat. Äriklassiseadmed võiksid aga ühiskonnas luua väärtust veel vähemalt sama kaua. GreenDice on loonud teenuse, mis aitab ettevõtetel mõõta ja vähendada arvutitehnika süsinikujalajälge ning pikendada seadmete eluiga läbi korduskasutuse. Ettevõtted saavad pilvepõhisest süsteemist jälgida kogu toote elukaart kuni materjaliringluseni ja päris tegevusi rohestrateegiasse.       

Tänaseks on GreenDice´i tehnikaringlusega liitunud juba üle 200. Eesti ettevõtte, kes panustavad oma seadmetega ühiskonna digiarengusse. „Usume, et kättesaadav kvaliteetsete seadmete korduskasutus aitab vähendada liigtarbimist ja ebakvaliteetsete uute toodete eelistamist. Selleks oleme loonud kogukonna teenuse, mis võimaldab kasutada tehnikaseadmeid alates 6.90 eurost kuus koos professionaalse IT-toe, täisgarantii ja kindlustusega,“ selgitab GreenDice´i tegevjuht Argo Alaniit. „Vajaduse tekkimisel on võimalik seadmeid igal hetkel uuendada, juurde lisada või teenus lõpetada,“ lisas ta.    

   

Teenus vähendab ettevõtte halduskoormust  

Aeg on meie kõigi väärtuslikum ressurss, kuid seda kipub alati liiga vähe olema. GreenDice on enda teenusega ettevõtetele abiks ja vähendab IT-osakonna koormust. „Kui ettevõte on kokku pannud nimekirja seadmetest, mida nad enam ei vaja, siis meie hoolitseme kõige ülejäänu eest. Vajadusel teeme seadmetele andmehävituse ettevõtte reeglite järgi, korraldame ise logistika, teeme seadmetele hoolduse, brändime tooted ettevõtte logoga ja suuname teenusena korduskasutusse,“ kirjeldab Alaniit.   

Seadmed, mis ei loo enam väärtust või mida ei ole mõistlik parandada, suunatakse materjaliringlusesse. Tänaseks on läbi GreenDice´i liikunud ringlusesse 32 tonni elektroonikat.   

Tihti on ettevõtte IT-inimesed ainsad tehnikateadlikud tuttavad, mistõttu pöördutakse nende poole ka isiklike arvutialaste probleemidega. „Meie teenust kasutavad ka paljud partnerfirmade töötajad, kes on liitunud personaalseks otstarbeks või oma laste jaoks kogukonnateenusega. Nii hoolitseb GreenDice nende tehniliste murede eest ja IT-osakond ei pea kulutama aega isiklike arvutimurede lahendamisele,“ lisab GreenDice´i tegevjuht.   

 

Panus Eesti digiarengusse  

Oma tegevust alustades oli GreenDice´i siht toetada arengumaid vajaliku tehnika ja teadmistega, et tõsta sealsete elanike elatustaset. Kuid koroona-aja saabudes ilmnes ootamatu vajadus tehnika järele ka siinsamas Eestis. „See, kui palju eraisikuid ja koole otsisid igasugu võimalusi arvutite soetamiseks, oli meile üllatuseks. Olime eeldanud, et meie edukas digiriigis pole probleemi arvutitehnika kättesaadavusega,“ meenutab Alaniit. „Kahjuks pole olukord veel tänagi kiita ja väga palju koole kannatab kehva tehnilise võimekuse all.“   

Koos partnerettevõtetega parandatakse aga jõuliselt kohalike omavalitsuste ja eelkõige koolide olukorda. „Oleme aru saanud, et digiarenguks ei piisa vaid seadmetest, juurde tuleb pakkuda ka süsteeme, õpet ja järjepidevat tuge,“ kirjeldab Alaniit koostööd koolidega.   

Esimene mahukam ettevõtmine toimub Tõrva Gümnaasiumiga, kus alustas ka juunior IT-juhtide programm. Tehnoloogiahuvilised noored õpivad GreenDice´i juhendamisel, kuidas toetada õpetajaid tehniliste probleemide ilmnemisel.   

Eesti ettevõtete panus digiarengusse läbi tehnikaringluse on tänuväärne ja seda hindavad kõrgelt ka koolid. Bränditud seadmed ning kvaliteetne teenus tõstavad positiivselt ka partnerettevõtete mainet õpilaste ja õpetajate seas. 

Mis ajendas teid GreenDice´iga liituma?  

Foruse juhatuse liige Einar Laagriküll 

Hooliv suhtumine ja see, et GreenDice päriselt soovib midagi meie keskkonna ning maailma heaks ära teha. GreenDice’is on avatud mudel, kus meie ettevõte pidevalt näeb oma arvutipargi ökoloogilist jalajälge ilma, et peaksime tegema ise keerulisi arvutusi. Näeme reaalajas kogu selle arvutipargi jalajälge, mida ise kasutame. Lisaks ka nende masinate jalajälge, mille olema saatnud utiliseerimisse ning tagasi ringlusesse. Kuna peame oma selle aasta majandusaasta põhjal esitama kestlikkusaruande ehk ESG raporti, lihtsustab koostöö GreenDice’iga mitmete oluliste andmete esitamist. Lisaks meeldib, et saame oma inimestele läbi GreenDice´i pakkuda võimalust liituda enda isiklikuks tarbeks teenusega ja saada kasutusse korralik äriklassi arvuti. Kui see läheb katki, vahetatakse see välja. Suureks  boonuseks on ka täielik kasutajatugi. Näiteks mitmed meie turvatöötajad kasutavad GreenDice’i  teenust.